Skocz do zawartości
mslew

Moderacja forum, kompetencja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jako iż forum make-cash.p jest w swojej tematyce raczej top w naszym kraju, to mam kilka pytań, choć można to też uznać za propozycję, bo uważam, że coś tu kula z kompetencją bądź regulaminem moderacji forum. 

1. Wszystko co opisze to jest tylko przykład, nie tyczy się to ani żadnego konkretnego serwisu ani aplikacji.

Powstaje jakaś aplikacja, fintech, itp, jest jakaś promocja. Użytkownik pisze zgodnie z regulaminem post, daje reflinka i tak dalej. 
Ta sama aplikacja po roku/dwóch/15 latach zmienia swoje zasady, benefity etc. Zakładam nowy temat wyjaśniający to wszystko (nie jestem autorem wyżej wspomnianego tematu). Moderacja w ciągu mgnienia oka i jak robot za każdym razem wrzuca do kosza temat + dając "warna", ostrzeżenie, że taki temat już był. Nie ważne, że warunki promocji zmieniły się diametralnie, minęło pół wieku - taki temat już był i koniec. Rozumiem powielanie tematu, pisanie przez innego użytkownika tego samego. Tylko jeżeli coś się zmienia, dodatkowo mija masę czasu, to w jaki sposób mamy o tym poinformować? Jako post w temacie tej aplikacji, której temat założył kompletnie inny użytkownik? 
No sens chyba jest taki, że jako autor informuje pierwszy o danej promocji, bym ja i każdy zarejestrowany zyskał jakieś benefity, no prosta zasada. 
Jeżeli promocja danej aplikacji/serwisu etc się zmienia i tak dalej, to nie jest to powielanie tematu. Prosiłbym o zmianę regulaminu moderacji, ponieważ jest to bezsens, jeżeli nie, to proszę chociaż o logiczne wytłumaczenie takiej moderacji. 


2. Moderujcie forum w sposób adekwatny do tego na jaki zasługuje swoim prestiżem.

Tematy typu - 

I jest ich o wiele więcej, szkoda tylko czasu szukać i linkować. 

 

 

 

Skoro moderatorzy nie zwracają uwagi na zmiany promocji i w moment wywalają tematy, które już były, mimo, że wiele się zmieniło, to czemu nie reagują na tematy, gdzie reklamowane są strony w 100% scamerskie, które wyglądają jakby stworzył je 5 letni "Maciek" po 1 lekcji informatyki w podstawówce i ogółem same działanie i zarobek na nich nie ma kompletnie żadnego logicznego wytłumaczenia, chyba że ktoś ma iq ujemne i myśli inaczej. 

Cieszę się, że moderatorzy na forum działają dość szybko, ale raczej nie powinno chodzić o to by jak najszybciej reagować tylko po to by nabijać sobie akcje moderacyjnę, tylko czasem zrobić coś z rozsądkiem, bo moderujecie forum dla ludzi a nie dla własnej "aktywności".

Wywalanie tematów o nowych promocjach tylko dlatego że ~15 lat temu ktoś o tej aplikacji napisał, a zostawianie typowo scamerskich stron jest ok? 

Nie miałem zamiaru urazić nikogo z moderacji, tylko otworzyć oczy na pewne fakty, bo bycie moderatorem to nie tylko przenoszenie tematów z klapkami na oczach. 

Prosiłbym o wzięcie tego pod uwagę, a jeśli piszę jakieś bzdury, to proszę o jakieś logiczne uzasadnienie, w końcu jest to forum - panel do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

1. Wielokrotnie ludzie kłamią aby był ich temat a nie inny bo chodzi o pieniadze. Nic dziwnego wiec ze jak ktoś coś ładniej po prostu opisze to temat nagle nie zostaje na forum. W ten sposób sam byś nie chciałaby Twoje tematy znikały jeśli byłeś pierwszy. 

Wystarczy do nas napisać, że zmieniła się promocja, że autor tematu tego nie uwzględnił przez X czasu i czy Twój temat byłby okej. 

2. Wystarczy w takim temacie dać opinie że uważasz ze jest to scam, wspomnieć przez @ kogoś z moderacji i temat najpewniej wyleci do odpowiedniego działu. Nie czytamy wszystkiego na forum, nie jesteśmy w stanie sprawdzić każdego serwisu. Często są one dodawane, a następnie oceniane przez innych użytkowników i lądują dopiero w odpowiednim miejscu.

3. Forum ma 9 lat, więc nie ma mowy o opisie z przed 15 :) 

6 minut temu, mslew napisał:

~15 lat temu ktoś o tej aplikacji napisał

A tak serio to w którymś miejscu pisaliśmy o tym że zezwalamy na nowy temat jeżeli stary nie jest aktualizowany, jest niechlujny, nie wyczerpuje wystarczająco treści i znacząco odbiega od nowego który ktoś zapowie i dostarczy dużo lepszy. 

Daj znać na PW konkretne przypadki.

11 minut temu, mslew napisał:

Jako post w temacie tej aplikacji, której temat założył kompletnie inny użytkownik? 

Zwykle tak działają tematy na forum. Jeżeli byśmy zezwolili na zakładanie nowego tematu o każdą aktualizacje to do popularniejszych typu revolut mielibyśmy jakieś 200-300 tematów. Wyjątkiem jest to co opisałem wyżej. 

SeoTools - narzędzia SEO
Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY! | Jarvee - najlepszy bot Insta, YT, FB
 
Odnośnik do komentarza

Nie chcę podawać konkretnie o jaki temat, o jaką sprawę chodziło, bo to chodzi o ogół dobra forum, a zwracając na jakiś konkretny temat z góry nie chcę być odbierany jako ktoś kto wylewa swoje żale. 

 

Rozumiem, że można zawsze napisać do medarotora i mu wszystko wytłumaczyć, ale to chyba nie użytkownik ma się użerać z moderatorem, który po 3 min od napisania tematu wywala go, uznając, że to już było. To akurat piszę wprost, bo nie uważam, że moderator prez dosłownie 3 min jest w stanie porównać oba tematy i stwierdzić, że jest do wywalanie, mimo, że w samym tytule już jest zaznaczone, że jest to nowa promocja inne zmiany itp.. 

Nie wiem w jakim stopniu odpowiadasz za forum, ale patrząc na to, że jesteś "administratorem", to nie broń na siłę moderatorów tylko daj im ciut więcej pracy i nie odbieraj tego jako zarzut, tylko nie staraj się też samym użytkownikom "samych siebie moderować", bo to nie ich kompetencja. Bo trochę to zabrzmiało tak, że to użytkownik ma w razie co tłumaczyć moderatorowi, że coś zrobił nie tak. Mam naprawdę spore doświadczenie odnośnie prowadzenia forum i doskonale wiem jak działają moderatorzy, no dość często jest coś robione po łebkach kompletnie nie zagłębiając się w treść i tak dalej, no nie na tym to polega.

 

Proszę nie odbierać tego co piszę jako jakiś atak, wytykanie czegoś itp, tylko jako dobrą radę, by moderacja poświęciła czasem ciut więcej czasu na to co robi i z rozsądkiem a nie tak 0 / jedynkowo, bo to jest bezsens. 

 

Napiszę na priv konkretnie o co mi chodzi bo tak publicznie to też nie w smak a nie do końca wydaje się mi, że się rozumiemy ;)

Odnośnik do komentarza

@mslew Jeżeli masz zamiar stworzyć temat o istniejącej już rzeczy, ale jest jakaś nowa promocja albo poprzednia już nie działa to musiałeś przeszukać forum, żeby się upewnić, tak? Więc co to za problem napisać wiadomość do moderatora z wzmianką o tym, przecież tak jest łatwiej, zamiast marudzić na moderatora, który skasował temat.

Nie oszukujmy się, ale tematy z promocjami nie robią ludzie po to, żeby komuś "pomóc", a tworzą tematy ze względu na potencjalny zarobek za polecenie, więc jeżeli chcesz, żeby Twój temat został zatwierdzony to mógłbyś przedstawić moderatorowi jak wygląda sytuacji, tak?

2LdNZS1.gif

Odnośnik do komentarza

Czy Ty w ogóle wiesz na czym powinna polegać "praca" moderatora? No to w jaki sposób to przedstawiasz, to wygląda tak, że każdy użytkownik sam sobie będzie moderatorem, bo moderator niech robi co chce a to Ty potem mu tłumacz, albo w ogóle go pierw pytaj zanim cokolwiek napiszesz. 

Nie poruszałbym tematu w ogóle, bo doskonale wiem, że masa użytkowników spami tym samym i nie zwraca na to uwagi czy coś było pisane czy nie, ale skoro ja już w samym tytule zaznaczam o czymś nowym a po 2 min od napisania tematu ląduje to w koszu, to znaczy, że moderator chyba nawet dobrze nie zrozumiał samego tytułu a co dopiero porównał jakąś treść. 

Ja tu nie chce wchodzić w jakieś konflikty, spierać się z kimś i cokolwiek, po prostu ze swojego doświadczenia chciałem dać jakąś dobrą radę, bo to jest topowe forum i powinno być adekwatnie zarządzane. To nie jest aż tak wymagające. Ja swoje rady dałem już na priv odpowiednim osobom i tyle, co ktoś z tym zrobi to już nie ode mnie zależy. Ja tu nie przychodzę się wymądrzać i pouczać tylko zależy mi na dobru forum, a doświadczenie mam naprawdę spore. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

@mslew Według mnie, jeżeli moderator widzi kolejny temat odnośnie tego samego portalu/usługi, etc. ( nie ważne czy z nową promocją czy nie ) to z automatu traktuje go jako duplikat, ponieważ autor poprzedniego tematu raczej powinien aktualizować go, jeżeli przedstawił dany portal/usługę, etc., a jeżeli tego nie robi np. przez to, że się nie loguje od dawna na forum to zgłoś taki temat i wtedy stwórz swój.

Zaznaczę, że użytkownicy tworzą tematy z portalami/usługami, etc., żeby zarobić, a więc jeżeli ktoś chciałby zarobić poprzez system poleceń to wysłanie wiadomości do moderatora z wytłumaczeniem to nie jest dużo, biorąc po uwagę to, że poświęciło się czas ( a przynajmniej powinno ) na sprawdzenie forum czy dany portal/usługa, etc. został(a) już przedstawiony(a). Według mnie forum dla takich osób jest zwykłą powierzchnią reklamową, a wywalając "duplikat" forum nic nie traci, oprócz UV.

Edytowane przez iDante

2LdNZS1.gif

Odnośnik do komentarza

Jeżeli wszystko mamy traktować z automatu to może napisze Wam plugin na IPS'a, który zastąpi moderatorów. Ustali się pewne kryteria, słowa klucze i tyle. Na to samo wyjdzie i do tego będzie aktywny 24/h i w ogóle, same plusy. 

Ehh.. 

 

Czy ktoś pisząc temat ma obowiązek go aktualizować? Może ktoś, zaraz po napisaniu tego tematu już nigdy więcej tu nie zajrzał, napisał go w celu zdobycia poleconych z reflinka. 

Jeżeli ktoś inny, już niezależnie kiedy napisze też o tym samym temat i niczym się nie będzie różnił poza reflinkiem to - kosz. Jeżeli promocja, benefity, regulamin, cokolwiek się po jakimś czasie zmieniło i ktoś to w jasny sposób uzasadni to nie jest to kopia, w przeciwnym razie jak można w inny sposób się dowiedzieć o zmianie promocji? Bardzo wiele aplikacji co jakiś czas zmienia swoje warunki, a to daje więcej, a to mniej, a to każe jakiś depozyt wpłacić, a wcześniej bez, a to coś.... Każda taka aplikacja ma wyznaczony budżet na marketing i w zależności od ruchu może się to zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mslew napisał:

Prosiłbym o zmianę regulaminu moderacji, ponieważ jest to bezsens, jeżeli nie, to proszę chociaż o logiczne wytłumaczenie takiej moderacji.

Z przyjemnością.

4 godziny temu, mslew napisał:

Ta sama aplikacja po roku/dwóch/15 latach zmienia swoje zasady, benefity etc. Zakładam nowy temat wyjaśniający to wszystko (nie jestem autorem wyżej wspomnianego tematu). Moderacja w ciągu mgnienia oka i jak robot za każdym razem wrzuca do kosza temat + dając "warna", ostrzeżenie, że taki temat już był.

Nie zakładasz nowego tematu tylko dopisujesz informacje do istniejącego. Jeżeli temat jest bardzo nieaktualny lub linki nie działają to zgłaszasz to moderatorowi.

4 godziny temu, mslew napisał:

Prosiłbym o wzięcie tego pod uwagę, a jeśli piszę jakieś bzdury, to proszę o jakieś logiczne uzasadnienie, w końcu jest to forum - panel do dyskusji.

Wytłumaczyć oczywiście mogę: Założyłeś konto 27 kwietnia - tego samego dnia napisałeś pierwszy post - post łamał regulamin - dostałeś ostrzeżenie.

4 godziny temu, mslew napisał:

Skoro moderatorzy nie zwracają uwagi na zmiany promocji i w moment wywalają tematy, które już były, mimo, że wiele się zmieniło, to czemu nie reagują na tematy, gdzie reklamowane są strony w 100% scamerskie, które wyglądają jakby stworzył je 5 letni "Maciek" po 1 lekcji informatyki w podstawówce i ogółem same działanie i zarobek na nich nie ma kompletnie żadnego logicznego wytłumaczenia, chyba że ktoś ma iq ujemne i myśli inaczej. 

Jeżeli wypłacają to nie nasz interes. Czasami jak strona jest bardzo podejrzana lub jeżeli dostaniemy zgłoszenia że nie wypłaca to tematy wylatują.

4 godziny temu, mslew napisał:

Cieszę się, że moderatorzy na forum działają dość szybko, ale raczej nie powinno chodzić o to by jak najszybciej reagować tylko po to by nabijać sobie akcje moderacyjnę, tylko czasem zrobić coś z rozsądkiem, bo moderujecie forum dla ludzi a nie dla własnej "aktywności".

Nie ma żadnych punktów moderacji. Jak dobrze moderujemy to Ciamciaj raz w miesiącu pozwala nam wyjść z piwnicy albo o dwa oczka przedłuża łańcuch.

Zapytam tak serio - masz pojęcie że nie istnieją tutaj żadne "akcje moderacyjne"?

4 godziny temu, mslew napisał:

Nie miałem zamiaru urazić nikogo z moderacji, tylko otworzyć oczy na pewne fakty, bo bycie moderatorem to nie tylko przenoszenie tematów z klapkami na oczach.

Miałbym więcej czasu na czytanie wszystkich tematów gdybym nie musiał tłumaczyć takim maciusiom jak Ty że ich również obowiązuje regulamin.

3 godziny temu, mslew napisał:

Nie chcę podawać konkretnie o jaki temat, o jaką sprawę chodziło, bo to chodzi o ogół dobra forum, a zwracając na jakiś konkretny temat z góry nie chcę być odbierany jako ktoś kto wylewa swoje żale.

Jesteś odbierany jak ktoś kto wylewa swoje żale to po pierwsze, a po drugie nie chodzi Ci o "ogół dobra forum" tylko o te kilka centów których nie zarobiłeś na swoim reffie.

Czy Ty myślisz że urodziliśmy się wczoraj? Weź przeczytaj ten cytat:

2 godziny temu, mslew napisał:

Czy ktoś pisząc temat ma obowiązek go aktualizować? Może ktoś, zaraz po napisaniu tego tematu już nigdy więcej tu nie zajrzał, napisał go w celu zdobycia poleconych z reflinka.

Czyli zupełnie tak jak Ty. Skoro wpadłeś zostawić reffa to przestań mi ściemniać o "ogóle dobra forum" tak jakbyś włożył setki w godzin w jego rozwój. Forum Cię nie obchodzi - obchodzi Cię to że Twój reff wyleciał.

3 godziny temu, mslew napisał:

Rozumiem, że można zawsze napisać do medarotora i mu wszystko wytłumaczyć, ale to chyba nie użytkownik ma się użerać z moderatorem, który po 3 min od napisania tematu wywala go, uznając, że to już było.

Masz przestrzegać regulaminu - moderator nie ma obowiązku Ci go tłumaczyć - zapoznajesz się z nim przed rejestracją i styka. Świat nie kręci się wokół Ciebie - nie masz specjalnych przywilejów, nikt nie będzie niczego robił bo tak powiedziałeś.

Wiesz co wystarczy zrobić jak uważasz że Twój temat wyleci i dostaniesz ostrzeżenie którego nie powinieneś był dostać? Napisać do moderatora który dał Ci ostrzeżenie - jeżeli faktycznie temat wyleciał a nie powinien to ściągnie ostrzeżenie i przywróci temat. Serio!

4 godziny temu, mslew napisał:

Nie wiem w jakim stopniu odpowiadasz za forum, ale patrząc na to, że jesteś "administratorem", to nie broń na siłę moderatorów tylko daj im ciut więcej pracy

Ostatnim razem jak nam Ciamciaj dowalił więcej pracy to ogłosiliśmy strajk głodowy i założyliśmy związek zawodowy w jego piwnicy.

Jednak po trzech dniach uświadomiliśmy sobie że:

- Strajkiem głodowym nic nie ugramy bo Ciamciaj i tak nas nie karmi.

- Mamy halucynacje z niedożywienia

- Zjedliśmy przewodniczącego związku zawodowego który założliśmy

- Na przewodniczącego wybraliśmy szczura który wylazł z podłogi

2 godziny temu, mslew napisał:

ktoś to w jasny sposób uzasadni to nie jest to kopia, w przeciwnym razie jak można w inny sposób się dowiedzieć o zmianie promocji?

Możesz napisać posta w istniejącym temacie.

Aaa! Czekaj! W czyimś temacie nie można zostawić reffa :(

4 godziny temu, mslew napisał:

tylko nie staraj się też samym użytkownikom "samych siebie moderować", bo to nie ich kompetencja. Bo trochę to zabrzmiało tak, że to użytkownik ma w razie co tłumaczyć moderatorowi, że coś zrobił nie tak.

Jeżeli jedziesz 140km/h w terenie zabudowanym to masz pretensje do Policjanta bo odebrał Ci prawko? No chyba nie - masz prawo jazdy więc znasz przepisy i wiesz ile maksymalnie możesz jechać po zabudowanym.

Z forum jest tak samo - jest regulamin i masz obowiązek się z nim zapoznać.

 

Wybacz ale nie dało się odpisać na poważnie :D Miłego wieczoru!

 • Super 5
 • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Ponosi Cię fantazja kolego pisząc teksty typu "Miałbym więcej czasu na czytanie wszystkich tematów gdybym nie musiał tłumaczyć takim maciusiom (imiona mógłbyś z dużej pisać jak już) jak Ty że ich również obowiązuje regulamiu", no jako moderator to trochę nie wypada. Jeśli ja bym w taki sposób pisał swoje propozycje bądź jakiekolwiek spostrzeżenia to z pewnością wyłapał bym ostrzeżenia za takie odzywki i tyle.

Radziłbym Ci się podszkolić z czytania ze zrozumieniem, bo Twój tok myślenia mnie rozbraja. Dlatego wolałem napisać co miałem konkretnie na myśli na priv, bo się spodziewałem takiej odpowiedzi, no ale może nie aż takiej. Nie ma sensu prowadzenia z Tobą dyskusji jak Ty myślisz, że ktoś o jakieś refy płacze, w ogóle nie rozumiesz o co chodzi. Piszesz w sposób toksyczny i pogardliwy do użytkownika, który normalnie zwrócił na pewien aspekt uwagę, no robisz z siebie błazna, no i może dlatego napisałem taki temat, bo mając w szeregach forum takich modów to czego można się spodziewać. Nie mam zamiaru tłumaczyć, pisać peanów, bo Ty masz inne rozumowanie, no nie mój poziom, sorry, także pisz co chcesz, ja już - bez odbioru bo nie ma sensu.

 

Odnośnik do komentarza

Cześć @mslew

Dziękuję za twoją opinię, bo każdy konstruktywny komentarz warto docenić. Możesz mieć poniekąd rację ale imo jesteś zbyt krótko na forum w porównaniu do użytkownika @iDante, który w 100% rozumie sytuacje związaną z forum i tematami.

Nie mam też zamiaru się rozwodzić w związku z zaistniałą sytuacją jednak czuje się odpowiedzialny odpowiedzieć chociaż w minimalnym stopniu:

 1. Bardzo mnie cieszy, że prowadziłeś lub prowadzisz jakieś forum ale każde 'community' rządzi się swoimi prawami. To co zdało egzamin u ciebie, niekoniecznie sprawdzi się u nas i odwrotnie rzecz jasna.
 2. Plugin, o którym piszesz byłby pomocnym narzędziem ale zbyt binarnym, więc oczekiwania miałbym większe niż realny wkład jaki może dać ;)
 3. Jak mniemam cała sprawa rozchodzi się o reflinka, którego jeden z moderatorów wyrzucił do kosza / usunął.
  Poradnik od Harrego dla ciebie, żebyś nie musiał cierpieć z utraconych groszy
  1. Używasz wyszukiwarki wprowadzając upragnioną frazę: https://make-cash.pl/search/ i klikasz {enter}
  2. Przeszukujesz tematy i jeżeli widzisz identyczny, to:
   1. Dodajesz NOWE informacje na samym początku uwzględniając coś w stylu "firma ma nową promocję". Dodajesz wtedy opis i zostawiasz upragniony reflink + czysty, bo dajemy userom wybór. Stworzenie nowego postu ma to wpływ m.in SEO, bo zaindeksowany temat szybciej łapie, użytkownicy widzą stary temat i nowy post.

    Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na zostawienie informacji, to:
     
   2. Korzystasz z działu refback: https://make-cash.pl/refbacki-f109 stosując się do wzoru, bo w innym przypadku dostaniesz kolejne ostrzeżenie, a tego nie chcemy. TIPS: możesz zostawić sam reflink bez czystego linku nawet wtedy gdy temat już istnieje i został założony minutę wcześniej

Teraz kilka informacji z życia moderatora dla kolejnego już płaczka:

 1. Jesteśmy ludźmi nie robotami. Popełniamy błędy i jeżeli napiszesz PW by pogadać jak człowiek - zamiast płakać na forum ogólnym - to na pewno się dogadasz ;)
 2. Poświęcamy czas na moderowanie forum pomiędzy życiem prywatnym, rodziną, znajomymi, pracą, hobby i zarabianiem przez internet.
 3. Nie mamy z tego żadnych profitów. @Ciamciaj nam nie płaci za prace włożoną w forum - gdyby się odezwać, to może sypnąłby groszem ale chyba nie chodzi tutaj by zarobić, a żeby stworzyć fajną społeczność i nawiązać kontakty oraz wymienić się zdaniem czy wiedzą. Dzięki forum poznałem wielu fantastycznych ludzi, z którymi mam lepszy kontakt niż z tymi, których znam X lat :) Często sobie rozmawiamy o pierdołach i co najważniejsze? Pomagamy sobie nawzajem.
 4. Moderator @Paweł w moim mniemaniu jest bardzo dobrym moderatorem, mimo iż ma cięty język. Taki charakter, którego nie zmienisz. Osobiście wprowadzałem go w pracę moderatora kilka lat temu i z pełnym zaangażowaniem oraz sumiennością wypełnia tą funkcję aż do dzisiaj.
 5. Zastanów się płaczku następnym razem czy warto zawracać głowę innym osobom, dzięki którym możesz zarobić te marne kilka centów albo kilka tysięcy (o ile pomyślisz).

Witamy na forum make-cash.pl! Liczę, że będziesz aktywnym użytkownikiem, a nie kolejnym noname zostawiającym refy :ok:

Nie mam nic więcej do dodania, cium 😘

Pozdrawiam

 

 • Super 3
 • Dzięki! 2
 • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie autor tematu chciał osiągnąć swój cel poprzez nietrafne zdyskredytowanie pracy moderatorów, i o ironio jeszcze bardziej to uwydatniał jak zapewniał że tak nie jest.

Trochę śmiesznie mi się to czyta, bo wczoraj na zet ce założył taki sam temat, 1:1, jednakże żadna dyskusja się w nim nie rozwinęła, bo został zbanowany za multikonto, i to już drugie z kolei. Multi stworzył bo na pierwszym dostał miesięcznego bana za uzbierane 100% ostrzeżeń, pozwolę sobie wrzucić screena z logów i profilu:

[spoiler]

lQLhYXV.png

bkvTVgw.png

[/spoiler]

Jak widać nie stał on za pan brat z regulaminem forum, jego forumowa aktywność też woła o pomstę do nieba. Wyraźnie widać że w jego przypadku jest tak jak napisał Paweł, że wszystko rozchodzi się o reflinki, a nie o - cytuję - "ogół dobra forum". Na zet ce jak i tutaj panują takie same zasady co do omawianego tu "problemu", o których napisał Harry - nową promkę dopisuje się do już istniejącego tematu o danej stronie, żeby nie robić syfu na forum w postaci dziesiątek tematów, bo co chwila są gdzieś jakieś nowe promki, a tak to mamy ładny wątek zbiorczy. A jak ktoś nie może przeboleć że nie może podać refa bo nie założył tematu jako pierwszy, to ma wtedy alternatywę w postaci działu Refback za pieniądze, i to nawet lepszą, przynajmniej z perspektywy zet ce bo nie wiem jak tutaj ten dział prosperuje, bo dużo osób decyduje się rejestrować na daną stronę aby wyciągnąć jeszcze bonus za refback.

 

Ten temat potwierdza tylko jeszcze bardziej dwie rzeczy, z którymi przez lata miałem styczność na forach:

1 - Nowi/słabo aktywni użytkownicy mają najczęściej pretensje do administracji forum, jako samej w sobie, zamiast do regulaminu, którego oni po prostu pilnują w przestrzeganiu. Dodatkowo ta grupa userów często stoi za takimi wątkami jak ten, czyli o zmianę zasad panujących na forum. Zamiast pobyć na forum trochę dłużej i dostosować się do zasad które panują tu od lat i nikt inny nie ma z nimi problemu, to zakładają od razu wątek dot. zmian, bo np. gdzieś tam nie mogli opchnąć swojego reflinka.

2 - Będzie brzydko, bo chcę szczególnie zwrócić uwagę na tej problem - "kurvienie" się z reflinkami. Masa osób nie potrafi zarabiać inaczej niż poprzez reflinki, ba, nawet nie widzi innej możliwości zarobku. Wszelki spam, natrętne naganianie czy oszukiwanie na refbackach, tylko po to aby wyciągnąć prowizję za refa. Owszem można przecież jak najbardziej tak zarabiać, ale mało jest osób, co robi to w normalny sposób, z klasą, nie prując się na całe forum, jak reflink powędruje do kosza.

 • Super 2
 • Dzięki! 2
 • Haha 2

makecash.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2022 o 07:46, Harry napisał:

 

Poradnik od Harrego dla ciebie, żebyś nie musiał cierpieć z utraconych groszy

 1. Używasz wyszukiwarki wprowadzając upragnioną frazę: https://make-cash.pl/search/ i klikasz {enter}

 

Czy to coś pomoże? Wprowadziliście akceptację tematów w dziale bonusy i to był bardzo dobry pomysł. Od razu mniej dubli i śmietnika, ale nie na tym to powinno polegać żeby mod miał więcej roboty bo każdy temat musi przejrzeć... Trzeba mieć tupet żeby jeszcze z oburzeniem zakładać post że mod wywalił temat. Można w normalny sposób zapytać na PW co było przyczyną i wyjaśnić że promocja nowa stary temat nie aktualizowany etc no ale jeśli ktoś lubi grzebać w gównie...

 

Google milion razy przetrzepany żeby wyszukać jakąś promke, bonus lub cokolwiek co przyniesie chociaż jakieś drobne, ale żeby użyć szukajki na forum to już ciężko...

Edytowane przez Michał Gawrych
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .