Skocz do zawartości
 • Praca chałupnicza czyli pomysł na pracę dodatkową

     (0 opinii)

  praca chałupnicza

  Praca chałupnicza, czyli dodatkowa praca w domu

  Każdy z nas chce zarabiać pieniądze. Jedni w tym celu udają się do typowej pracy stacjonarnej, w której spędzają 1/3 swojego dnia. Inni zaś wolą działać kreatywnie, rozwijając własne pomysły i koncepcje po to, by móc zarabiać. Co jednak z osobami, które z pewnych powodów są „przykute” do swojego miejsca zamieszkania, a przez to nie mogą samodzielnie podwyższyć swoich zdolności zarobkowych? Rozwój Internetu dał pracę również takim ludziom, tworząc dość kontrowersyjną branżę, jaką jest chałupnictwo. Nim wyjaśnimy główny problem związany z tą pracą dodatkową w domu, przyjrzyjmy się definicji tego słowa, by móc lepiej i dokładniej zrozumieć z czym mamy tutaj do czynienia.

   

  Zarejestruj się na naszym forum! W razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!
  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

  Praca chałupnicza co to właściwie jest?

  Praca chaupnicza jest to odmienna forma zarabiania pieniędzy. Dla niektórych jest to jedyna opcja otrzymania wynagrodzenia. Praca chałpnicza jest idealnym rozwiązaniem między innymi jako praca dla młodych mam, które po narodzinach dziecka nie mają możliwości wyjścia do pracy. Chaupnictwo stało się też popularne wśród osób niepełnosprawnych, ale także dla uczniów oraz studentów, którzy chcą dorobić przed lekcjami/wykładami oraz dla osób, które posiadają już zatrudnienie, ale zarobki nie są dla nich satysfakcjonujące.  Jednak na oferty pracy należy uważać. A więc, czy chalupnictwo to pomysł na dorobienie do pensji?
   

  Chałupnictwo – praca dorywcza dla każdego

  Chałupnictwo to drobna wytwórczość, którą można wykonywać w swoim zaciszu domowym. Obejmuje ono zarówno wykonywanie poszczególnym produktów przy pomocy własnych materiałów, jak i dostarczonych przez daną firmę. Z samego założenia, jest to zajęcie o elastycznych godzinach pracy, które jest proste, przyjemne i pozwala na łatwe dorobienie sobie pewnych sum pieniędzy. Niestety, teoria to jedno, ale praktyka pokazuje zupełnie co innego. Wiele osób, które zachęcone są tą formą pracy, natrafia na oszustów próbujących wyłudzić dane osobowe lub pieniądze. Niestety problem jest na tyle poważny, że w efekcie doprowadził do sytuacji, że praca chałupnicza w domu stała się problematycznym aspektem i by móc ją wykonywać, trzeba ostrożnie dobierać swoich zleceniodawców. Zagłębiając się bardziej w temat, łatwo natknąć się na opinie potencjalnych pracowników, którzy zostali naciągnięci na pieniądze, gdyż wiele firm oferujących tę formę zarabiania na samym początku współpracy życzy sobie przelania pewnej sumy pieniędzy (z reguły do 50zł) w ramach opłacenia np. przesyłki za wysłane materiały. Oczywiście te pieniądze mają być nam  zwrócone przy pierwszej wypłacie (chyba jeszcze nikt jej nie otrzymał). Suma ta nie została wybrana bez powodu, gdyż nie podlega ona pod kradzież (w świetle naszego prawa), przez co policja nie zareaguje na takie działanie. Ponadto cały proceder jest tłumaczony tym, że firmy chcą zabezpieczyć się przed żartownisiami, a tym samym nie dopuścić do nadmiernych kosztów. Dlatego też, choć chałupnictwo wydaje się kuszące, to może być niebezpieczne nie tylko dla finansów lecz, co gorsza, dla nas samych. To jeszcze nie wszystko, bo nim zdecydujemy się na tę formę zarabiania, przyjrzyjmy się jeszcze najistotniejszej kwestii tj. zarobkom, gdyż to one będą podstawą do zdecydowania się na wykonywanie danej czynności.

  Sprawdź poradnik zarabiania na płatnych ankietach

   

  Prace chałupnicze – ile można na tym zarobić?

  Jaka jest najbardziej popularna praca chałupnicza? Nawet nie interesując się tym, z pewnością każdy słyszał o skręcaniu długopisów. Zajęcie proste, szybkie i dochodowe, przynajmniej tak mówią zleceniodawcy. Podjęcie się takich działań z reguły zacznie się od „przelania” wspomnianej wcześniej kwoty na konto firmy (UWAGA - OSZUŚCI). Jeśli jednak taka sytuacja nie będzie miała miejsca, to pojawia się cień szansy na faktyczny zarobek. W praktyce otrzymamy paczkę różnych części do długopisów. Mowa jest tutaj (zazwyczaj) o około pięciu tysiącach produktów, które trzeba złożyć. Za każdy z nich otrzymamy 0,13 zł. Co daje nam całkowitą sumę 650 zł. To nie dużo, ale przeliczając, że na 1 godzinę sprawne ręce złożą około 80 sztuk, to daje nam to 10 zł. Pracując 8h (o ile tyle wytrzymamy) zarabiamy 80 zł dziennie. Niby nie dużo, ale z drugiej strony podobnie zarobimy w kawiarni, czy innej podobnej pracy. Oczywiście musimy przy tym wszystkim pamiętać o jednej istotnej kwestii, że te 5000 długopisów musi być w idealnym (tj. nienaruszonym) stanie, gdyż jakiekolwiek uszkodzenia, nawet te spowodowane przez firmę transportową zostaną odliczone z naszej kieszeni. To już nie jest tak korzystne, prawda?

  Praca chaupnicza jest to odmienna forma zarabiania pieniędzy. Dla niektórych jest to jedyna opcja otrzymania wynagrodzenia. Praca chałpnicza jest idealnym rozwiązaniem między innymi dla młodych mam, które po narodzinach dziecka nie mają możliwości wyjścia do pracy. Chaupnictwo stało się też popularne wśród osób niepełnosprawnych, ale także dla uczniów oraz studentów, którzy chcą dorobić przed lekcjami/wykładami oraz dla osób, które posiadają już zatrudnienie, ale zarobki nie są dla nich satysfakcjonujące.  Jednak na oferty pracy należy uważać. A więc, czy chalupnictwo to pomysł na dorobienie do pensji?"

  Jakiej pracy chałupniczej możesz się spodziewać?

  Oferty pracy chałupniczej pojawia się w internecie całkiem sporo, ale jak już zostało wspomniane wyżej, należy zachować szczególną ostrożność. Jednak najbardziej popularne jest skręcanie długopisów. W ostatnich latach takie ogłoszenia w Polsce pojawiały się bardzo często. Tacy pracodawcy oferują wygórowane zarobki, a niestety potem okazuje się, że nasze wynagrodzenie jest o wiele niższe lub co gorsza, wcale go nie otrzymujemy. Jak zatem czytać ogłoszenia, by rozszyfrować zamiary przyszłego pracodawcy? Po pierwsze żaden pracodawca nie może zażądać od Ciebie kwoty pieniężnej! Obowiązek zakupienia pakietu startowego określane jest mianem "świetnej okazji". Z pozoru nie jest to bardzo duża kwota, waha się od 50 do 80zł.  Czasami otrzymuje się propozycję podwójnej promocji. Pracodawca zaznacza, że od razu otrzymamy cały karton długopisów, które firma odkupi po podwójnie cenie po złożeniu. Ta cała cena promocyjna wynosi 400-600zł. Ludzie, którzy są w sytuacji kryzysowej korzystają z takich ogłoszeń. Gdy wykona się pierwszą partię długopisów firma z pewnością je odkupi, może to być zaledwie 100 sztuk. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że nie odkupią ich wcale. Z pewnością można stwierdzić, że skręcanie długopisów nie jest dobrą formą pracy chałupniczej. 

  Praca dorywcza w domu – jak unikać oszustów

  Musimy zdawać sobie sprawę, że fakt iż w Internecie jest wiele ofert, które są oszukane i mają „złe intencje” wcale nie oznacza, że tylko z takimi musimy się spotkać. Kluczowe jest poznanie podstawowych kroków, które pozwolą na rozpoznanie oszustów, a tym samym oszczędzenie sobie nerwów, czasu i pieniędzy. Pierwszym podstawowym krokiem jest sprawdzenie czy dana firma istnieje. Oznacza to, że powinniśmy sprawdzić m.in. jej adres, numer Regon, czy też NIP. Wszystko to możemy zrobić bez najmniejszego wysiłku, korzystając z możliwości Internetu. Wystarczy wejść na stronę Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i sprawdzić dane przedsiębiorstwo w głównej bazie.

  Innym sposobem jest zadzwonienie pod wskazany numer telefonu. Tak naprawdę wielu z nas wciąż wstydzi się dzwonić do innych ludzi (choć to dziwne, to jest to popularne zjawisko), a w momencie, gdy zobaczymy, że dana firma podała numer telefonu, to z góry zakładamy, że na pewno jest wiarygodna. BŁĄD! Podany numer może być na pizzerię, lub w ogóle nie istnieć, dlatego też zawsze warto zadzwonić, gdyż możemy np. zaskoczyć kogoś i w ten sposób rozmówca nieświadomie nam zdradzi jak faktycznie jest z tą całą pracą. Rzecz jasna nie daje nam to 100% pewności, ale zawsze jest to pewna forma sprawdzenia.

  Kolejny pomysł to wyszukiwarka internetowa. Google lub Bing to znakomity pomysł, by dowiedzieć się nieco więcej o naszym potencjalnym zleceniodawcy. Ponadto blogi, fora, recenzje i inne strony zawierające jakąkolwiek informację o naszej firmie również będą niezwykle pomocne. Oczywiście ważne są też pozostałe źródła, które wynosimy z życia codziennego. Jeżeli dana firma nie chce z nami podpisać umowy, to już z daleka widać, że w pewien sposób jest to podejrzane. Tak, czy inaczej sposobów jest kilka metod i myśląc logicznie możemy znaleźć faktycznie dobrego pracodawcę, który urzeczywistni nasz sen o pracy chałupniczej.

  Sprawdź poradnik znajdowania prawdziwych i rzetelnych pracodawców dla osób chcących pracować w domu

  Praca zdalna - poradnik

  Praca w domu chałupnictwo – czy ta praca dodatkowa ma sens?

  Co więc zrobić? Przecież chałupnictwo to dość niebezpieczne i niepewne rozwiązanie, gdyż nigdy nie wiemy czy ktoś inny nam faktycznie zapłaci. Czy przez to powinniśmy uważać, ze Internet nie jest źródłem zarobku i nie nadaje się do niczego poza oszukiwaniem innych ludzi? Oczywiście, że nie, lecz by móc z niego skorzystać powinniśmy wiedzieć czego szukać. Zastanówmy się przez chwilę: jaki jest główny powód naszego zainteresowania chałupnictwem? Odpowiedź jest prosta – dodatkowa praca w domu. Chałupnictwo interesuje nas tylko i wyłącznie dlatego, że możemy wykonywać je siedząc w naszych ukochanych czterech kątach. Dlaczego by więc nie zainteresować się sprawdzonymi sposobami zarabiania, które też pozwalają na wykonywanie ich z dowolnego miejsca?

  Internet jest pełen różnego rodzaju możliwości, które możemy podzielić na dwa główne typy, tj. te, które wykonamy tylko i wyłącznie przy użyciu naszego komputera oraz te, do których komputera użyjemy w celu np. reklamy, a samo „działanie”, czyli praca będzie miała miejsce w realnym świecie. Weźmy przykładowo wypełnianie ankiet. Coś tak niepozornego, co może nam dać realne pieniądze. Za jeden długopis dostawaliśmy około 15 gr, tutaj za jedną ankietę możemy otrzymać nawet kilka złotych. Ostatecznie zarobki mogą sięgnąć nawet do kilkuset złotych miesięcznie, ale będziemy mieli pewność, że otrzymamy te wypracowane pieniądze. Idźmy dalej. Może interesujesz się obcymi językami lub też samą wiedzą i posiadasz odpowiednią dawkę informacji, po to, by móc dzielić się nimi z innymi ludźmi? Jeśli tak to korepetycje, czy tłumaczenie tekstów są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Co ciekawe, o nic nie musisz się martwić, gdyż istnieją specjalne platformy zrzeszające takich ludzi i pomagające w legalnym i pewnym zarabianiu pieniędzy. To oczywiście nie koniec możliwości, gdyż Internet jest ich pełen, wystarczy tylko poszukać. Jeśli zaś nie wiesz, gdzie zacząć, zajrzyj do poniższego artykułu, a z pewnością z czasem trafisz na dobrą drogę do zarabiania z domu.

  Popularne oferty pracy chałupniczej

  Popularnym ogłoszeniem jest także pisanie tekstów dla agencji reklamowych. Ta oferta pracy niewątpliwie może mieć charakter chałupniczy. Jest to bardzo dobry pomysł na dodatkową pracę. Jeśli masz smykałkę do pisania na różne tematy i masz dostęp do komputera/laptopa możesz śmiało aplikować. Copywriter nie tylko zajmuje się pisaniem treści reklamowych, prowadzi także blogi o różnej tematyce. No i wreszcie, co jest plusem takiej pracy? Można wykonywać ją u siebie w domu! Idealny Copywriter powinien dobrze poruszać się w Internecie i social mediach. Taka praca chałupnicza w domu z pewnością kogoś zainteresuje.

  Również sprawdzonym źródłem jest wypełnianie ankiet. Jest to chałupnicza praca, która nie wymaga żadnego doświadczenia. Dołączenie do panelu nie wymaga składania CV. Jedynym istotnym działaniem w kwestii dostania tej pracy jest rejestracja w serwisie. Za każdą ankietę otrzymujesz wynagrodzenie. Ankiety możesz wypełniać w takim czasie, jaki Ci się podoba. A więc pomysł na pracę chałupniczą może okazać się trafiony! Jednak dla własnego bezpieczeństwa starajmy się unikać ofert typu "składanie długopisów". Praca chalpnicza lub inaczej chałpnictwo w większości przypadków prowadzi do stracenia dużej kwoty pieniężnej, więc należy w tej kwestii być bardzo czujnym, by nie zostać wykorzystanym. Niestety, oszuści, oferujący tego typu ogłoszenia znajdują mnóstwo chętnych i w ten sposób są w stanie zbić na tym całkiem pokaźną sumę.
   

  Zarabianie w Internecie - Praca w domu

  Praca chałupnicza – weź sprawy w swoje ręce

  Wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło „praca chałupnicza”, co otrzymasz? Z pewnością będzie to szereg różnego rodzaju zadań związanych m.in. z wykonywaniem ozdób, tworzeniem ramek do zdjęć, szyciem ubranek dla zabawek, misiów, czy też ubrań dla dzieci i osób dorosłych (krawcowe teraz są w cenie), tworzenie akcesoriów, drobnych przedmiotów, czy też naprawianie lub restaurowanie antyków. To wszystko zlecają różne firmy, a przecież sam możesz zacząć oferować swoje produkty. Własna firma wcale nie jest niczym trudnym, tym bardziej, że aktualnie możesz prowadzić działalność nierejestrowaną, oczywiście o ile twoje zarobki miesięczne nie przekroczą 1000 zł.

  Grunt to mieć odpowiednie zaangażowanie do pracy i umiejętności do wykonywania poszczególnych zadań. Po co masz oddawać się w ręce innych osób, skoro sam możesz być sobie szefem. Oczywiście pozostaje tutaj kwestia zdobycia klientów, lecz nie zapominajmy, że Internet służy pomocą. Wystarczy wykorzystać social media, by tam trafić do wybranego grona odbiorców. Nie wiesz jak się za to zabrać? Nie martw się, wszystkiego można się nauczyć, choć i tu warto rozsądnie wybierać źródła swojej wiedzy. Dlatego też na samym początku zajrzyj tutaj, by mieć od czego zacząć.

  Zarejestruj się na naszym forum! W razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!

  W dobie internetu można wyszukać mnóstwo ofert pracy chałupniczej. Na forach internetowych wiele osób zwierza się, że zostali oszukani przez pracodawcę. Można poznać szokujące historie w obrębie pracy w domu. Oznacza to, że jednak ludzie szukają potwierdzenia, co do wiarygodności niektórych ofert pracy. Najczęściej wyszukiwane są hasła:  "chałupnictwo co to", "prace chałupnicze forum", "praca chalupnictwo", "prace chalpnicze"  "praca chalupnicza w domu", "praca domowa chałupnictwo", "praca dodatkowa chałupnictwo", "praca hałupnicza", "praca dodatkowa w domu chałupnictwo", "praca dodatkowa w domu forum", "pracachałupnicza", "prace chałupnicze opinie", "praca chałupnicza opinie", "praca chałupnicza w domu oferty", "praca chałupnicza forum", "praca halupnicza", "chałupniczo", "chałupnictwo forum", "pracachalupnicza", "chałupnictwo praca w domu", "jak dorobic w domu chałupnictwo", "praca chałupnicza oferty", "składanie długopisów" Można wywnioskować więc, że prace chałupnicze w domu są obdarzone ogromnym zainteresowaniem wśród internautów.

  Zarabianie w domu chałupnictwo stało się wysoko notowane w wyszukiwarce internetowej. Chałupnictwo w domu to rodzaj pracy, który ze względu na swój charakter cieszy się ciekawością wśród ludzi. Jak już wiadomo, pomysł na pracę chałupniczą może być trafiony. Przecież pracę w domu można wykonywać legalnie, unikając przy tym wszelkich przekrętów i oszustw. Wystarczy zachować czujność. 

  Praca chałupnicza – praca dodatkowa w domu

  Chałupnictwo to ciekawe rozwiązanie, które faktycznie jest w stanie pomóc nam dorobić sobie kilka groszy do miesięcznej pensji. Musimy jednak pamiętać, że pod tym hasłem będzie kryło się wiele oszustw, które nie będą dla nas korzystne. Dlatego też jeżeli naprawdę interesuje nas dodatkowa praca w domu, to nie ograniczajmy się tylko do tego jednego hasła. Internet jest pełen wielu różnych innych możliwości, które także będą dochodowe. Możesz stworzyć bloga lub też sklep internetowy, czy nawet zarabiać na aspektach, o których mogłeś wcześniej nie słyszeć, takich jak domeny, programy Revshare, czy też afiliacja. Podstawą jest próbować i się nie poddawać, a na pewno uda Ci się znaleźć idealną pracę dodatkową dla siebie. 

  Jak rozpocząć pracę chałupniczą? Sprawdź poniższe linki!

  Tutaj znajdziesz przykładowe sposoby zarabiania w sieci wraz z dokładnymi informacjami:

   


  Wujek Ziemny  Opinie użytkowników

  Jeśli chcesz dodać opinię, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .