Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Większość marketerów w zły sposób podchodzi do wyszukiwania słów kluczowych. Szukają głównie keywordów z niewielką konkurencją, piszą posta na swoim blogu, a potem dorzucają do niego mnóstwo linków afiliacyjnych.

Ta metoda sprowadza może niezły ruch, ale nie idzie w parze z ilością kliknięć, konwersji czy zarobkami.

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu - znajdź słowa kluczowe z dużą ilością wyszukań, na które będziesz mógł się wybić, a które będą dotyczyć tematów, pod które bez problemu podepniesz promowane przez siebie produkty.

 

słowa kluczowe

 

Czemu warto dobrze dobrać słowa kluczowe w afiliacji

Ma to związek z zamiarem, który skłonił daną osobę do wyszukiwania stron pod danym słowem kluczowym. Na przykład, ktoś kto wpisuje w wyszukiwarkę hasło “najlepsza odżywka białkowa” prawdopodobnie będzie chciał zakupić ten produkt, ale chciałby najpierw poznać plusy i minusy zanim podejmie decyzję.

Jednakże ktoś, kto wpisuje “jaka jest najlepsza odżywka białkowa” prawdopodobnie nie ma zamiaru w najbliższym czasie dokonać zakupu. Prawdopodobnie przeprowadza pewien research lub chce poznać różnice między różnymi rodzajami odżywek białkowych. Jest mało prawdopodobne, by kupił cokolwiek z linku afiliacyjnego.

W tym temacie poznasz 4 typy najlepszych słów kluczowych do targetowania w marketingu afiliacyjnym.

 

Zanim zaczniesz czytać dalej - do wyszukiwania słów kluczowych metodami z tego poradnika wykorzystałem serwis Ahrefs, istnieją zamienniki, ale ten uważam za najlepszy.

Dostęp do tego serwisu znajdziesz w SeoTools za ułamek normalnej ceny! Jeżeli chcesz działać w SEO porządnie, a nie po omacku polecam sprawdzić tę ofertę!

 

 

Ogólne porównania - słowa kluczowe w afiliacji

Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś stronę porównującą różne produkty, na pewno zapoznałeś się, nawet mimowolnie z keywordami porównującymi. Zasada jest prosta - “najlepsze [nazwa produktu]”.

Oto kilka przykładów:

 • Najlepsze wózki dziecięce

 • Najlepsze nosidełka dla dzieci

 • Najlepsze butelki dla dzieci

Bardzo łatwo jest polecać jakiś produkt w postach tego typu, ponieważ ich głównym zadaniem jest porównywanie różnych towarów lub usług, a wyszukujący prawie zawsze zamierzają coś kupić. Musisz po prostu pomóc im zdecydować co jest najbardziej opłacalne.

By znaleźć takie słowa kluczowe zacznij od wyszukiwania jednego lub dwóch szerokich keywordów w Keyword Explorer od Ahrefs. Na przykład, jeśli Twoja strona dotyczy recenzji produktów dziecięcych, mogą to być słowa jak “dzieci” lub “niemowlaki”. Pamiętaj też, by wybrać odpowiedni kraj.

 

programy partnerskie keywordy

 

Następnie kliknij z lewej strony Phrase Match i z toolbara wybierz Include, wpisz słowo “najlepsze” w pole tekstowe i kliknij Apply. Pozwoli to znaleźć słowa kluczowe zawierające w sobie wpisany przez Ciebie wyraz.

Możesz również zamiast "najlepsze" użyć słowa "ranking".

 

słowa kluczowe programy partnerskie

 

Powinno dać Ci to mnóstwo pomysłów. Jeśli będzie ich aż za dużo, możesz zawęzić pole wyszukiwania poprzez odfiltrowanie słów kluczowych z niską konkurencją (Keyword Difficulty), powiedzmy poniżej 10.

 

słowa kluczowe afiliacja

 

Wiedz jedynie, że nie powinieneś jedynie targetować słów kluczowych z niskim Keyword Difficulty, ponieważ wiele z nich porównuje ze sobą produkty o niskiej wartości rynkowej, jak np. Wanienki dla dzieci, balsamy itp. Choć te słowa kluczowe mogą pomóc generować zarobek, będzie to raczej kwestia tego jaki ruch robią na Twojej stronie. Z tego powodu powinieneś również próbować swoich sił z keywordami dot. produktów o wyższych cenach, jak np. Foteliki samochodowe. 

Rzecz jasna słowa kluczowe porównujące przedmioty o dużej wartości są często bardziej konkurencyjne, ale możesz zawsze znaleźć takie, które mają najniższą konkurencję szukając tych, które targetują konkretną osobę lub potrzebę. Zazwyczaj wygląda to tak - “najlepsze [nazwa produktu] dla [użytkownik]:

 • Najlepsze kawy do ekspresu

 • Najlepsza kawa dla diabetyków

 • Najlepsza kawa dla zdrowia

By znaleźć takie keywordy wpisz słowo (lub słowa) kluczowe do Keyword Explorer w Ahrefs. Jeśli Twoja strona dotyczy kawy, wpisz po prostu “kawa”.

Znowu przejdź do Phrase Match i kliknij w Include, a następnie wpisz tam słowa “najlepsza” oraz, oddzielając je przecinkiem, “do” lub “dla”.

 

jak wyszukać słowa kluczowe pp

 

Powinieneś zobaczyć listę słów kluczowych zawierających co najmniej jeden z Twoich produktów połączony ze słowami “najlepsza” oraz “do” lub “dla”.

Te słowa nie zawsze mają jednak bardzo niskie KD, jak w przypadku “kawa do firmy”, którego KD wynosi 8. Jeśli jednak klikniesz przycisk SERP, zobaczysz, że jest tam cała mieszanina wyników. Są tam strony, które specjalizują się w dostawie kawy do biur, ale są też sklepy porównujące kawy, które nadają się do picia w firmie. Zauważ jednak, że niektóre sprecyzowane posty rankują z niskim Authority oraz raptem kilkoma backlinkami, gdy posty o szerszej tematyce mają więcej odnoszących do nich domen i pochodzą ze stron z wyższym Authority.

 

wyszukiwanie keywordów programy partnerskie

 

Zakładając więc, że skupimy się wyłącznie i dokładnie na temacie kawy do biura - może być to dobry temat.


 

Porównania brandowe - jak wyszukać słowa kluczowe do affiliate marketing

Porównania brandowe (firmowe) to słowa kluczowe, według których wyszukujących chce porównać dwa firmowe produkty, np.:

 • Airpods vs Airpods Pro

 • Galaxy Buds vs Airpods

 • Beats Studio Wireless vs Bose QC35

Te słowa kluczowe zazwyczaj mają niższą ilość wyszukań, ale mogą całkiem nieźle konwertować, ponieważ wyszukująca je osoba sprecyzowała już częściowo co chce kupić i musi jedynie dokładniej doprecyzować swój wybór.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie takich keywordów jest wprowadzenie kilku nazw marek w Keyword Explorer od Ahrefs, przejście do Phrase Match i wpisanie w Include słowa “vs”.

 

Na przykład, jeśli chcemy porównać słuchawki bezprzewodowe, możemy wpisać Airpods i Galaxy Buds:

 

wyszukiwanie keywordów afiliacja

 

Jeśli nie przychodzą Ci do głowy żadne marki, sprawdź kategorie i nazwy firm w jakimkolwiek sklepie internetowym. W tym przypadku możemy wejść na Media Markt, RTV Euro AGD lub inny sklep z elektroniką i znaleźć interesującą nas kategorię, po czym sprawdzić topowe marki.

 

afiliacja słowa kluczowe

Recenzje produktów - prosty sposób słowa kluczowe do afiliacji

Słowa kluczowe tego typu są szczególnie lubiane przez osoby, które szukają dokładnych opisów konkretnych produktów, np.:

 • PlayStation 5 recenzja

 • Xiaomi Redmi Note 8 recenzja

 • Macbook Air 13 recenzja

Takie keywordy są świetnym targetem dla osób zarabiających na afiliacji, ponieważ wyszukujący je ludzie są już bardzo bliscy zrealizowania zakupu. Zrobili już swój research i coś konkretnego w danym produkcie przykuło ich uwagę. Teraz chcą tylko przeczytać dokładną recenzję zanim sfinalizują transakcję. 

Jednakże tak samo, jak w przypadku brandów, tutaj również nie mamy co spodziewać się dużej ilości wyszukań. Jeśli więc chcesz kupować i recenzować produkty, upewnij się, że wybierasz takie, których szuka duża ilość osób. 

Aby znaleźć takie słowa kluczowe, ponownie odwiedź Ahrefs, wejdź w Keyword Explorer, wpisz odpowiednie nazwy, przejdź do Phrase Match, następnie w Include wpisz słowo “recenzja”. Możesz też spróbować słowa “opinie”.

 

afiliacja keywordy

 

Pozostaje jedynie znaleźć takie słowa kluczowe, na które szybko się wybijesz.
 

Słowa kluczowe T&A w marketingu afiliacyjnym

Jeśli chcesz wybić swoją stronę w Google, Twoja witryna powinna mieć pewien poziom page oraz domain authority (PA oraz DA), co oznacza wymóg pozyskiwania backlinków. Jednakże pozyskanie backlinków ze stron powiązanych z naszą niszą do takich słów kluczowych może być trudne, ponieważ są to słowa komercyjne.

Rozwiązaniem jest targetowanie keywordów T&A, czyli Trust & Authority. Są to słowa kluczowe dotyczące niekomercyjnych tematów, na których możesz oprzeć swoje treści edukacyjne i informacyjne dla odwiedzających Twoją stronę.

Są dwa główne pozytywne aspekty targetowania takich słów kluczowych:

 1. Zbudujesz zaufanie swoich odwiedzających - ludzie chętnie zaufają Twoim rekomendacjom, jeśli pokażesz im, że znasz się na rzeczy

 2. Zbudujesz swój autorytet - ludzie chętniej podają linki do użytecznych i niekomercyjnych stron.

Aby znaleźć słowa kluczowe typu T&A… Zgadłeś! Przejdziemy na stronę Ahrefs, następnie Keyword Explorer, a potem przejdziemy do Questions, by zobaczyć tematy informacyjne. Jeśli chcemy wyszukać słowa kluczowe dla naszego sklepu z parasolkami, możemy wpisać po prostu “pogoda”.

Następnie ustawimy minimalne Keyword Difficulty na 40 (w przypadku Polski wystarczy nawet 20). 

 

keywordy afiliacja

 

Powodem, dla którego filtrujemy wyniki w ten sposób jest to, że Ahrefs kalkuluje Keyword Difficulty po ilości stron linkujących do TOP 10 wyników dla danego keyworda. Może więc to być dobry sposób na znalezienie potencjalnego tematu, który zdobędzie dla nas sporo backlinków.

Na koniec sprawdź tematy, które Twoi odbiorcy mogą uznać za interesujące, sprawdź SERPy, przeanalizuj profil backlinków najlepszych stron, by znaleźć miejscówki dobrej jakości.

I choć większość odbiorców tych stron nie będzie jeszcze gotowa, by coś kupić, nadal są oni ważni dla zwiększenia świadomości marki.

 

Podsumowanie - wyszukiwanie słów kluczowych do stron afiliacyjnych nie jest trudne!

Wszystkie powyższe metody powinny pozwolić Ci znaleźć wystarczającą ilość słów kluczowych, by wypełnić Twój kalendarz po brzegi. Jednak wyszukanie keywordów to dopiero połowa sukcesu. Musisz również nauczyć się oceniać trudność fraz, byś mógł z łatwością wybierać najlepsze tematy dla swojej witryny. 

 

Poniżej znajdziesz tematy, które mogą Cię zainteresować:

 

 • Super 6

SeoTools - najlepsze narzędzia SEO, SEM, CPA

Chcesz zacząć zarabiać w internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

@Wujek Ziemny to tłumaczenie artykułu z bloga Ahrefsa? Fajnie, że Ci się chciało coś takiego zrobić, bo dla początkujących ze słabym angielskim w SEO i afiliacji pewne zwroty mogłyby być niezrozumiałe w orginalne. Ja bym tutaj dodał, że w Polsce istnieją jeszcze frazy typu "Ranking" i to głównie na nich bazują afilianci produktowi. Pozdro

 • Super 2
Odnośnik do komentarza

@misterzet przełożyłem to trochę też na nasze rodzime realia, bo nasz język rządzi się trochę innymi prawami w przypadku słów kluczowych :P

Dzięki za podpowiedź z rankingami - dodałem notkę przy porównaniach ogólnych :)

 • Super 1

SeoTools - najlepsze narzędzia SEO, SEM, CPA

Chcesz zacząć zarabiać w internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .