Skocz do zawartości
 • Harry
  Harry

  Mintos - Opinie - zarabianie na pożyczkach

  Przejdź do serwisu
     (3 opinie)

  mintos-logo-250x250.png

  Mintos - pożyczki

  Mintos to platforma, która łączy firmy pożyczkowe i inwestorów (ciebie, mnie i innych). Procent jaki można uzyskać jest większy niż na lokatach bankowych ale cały czas z małym ryzykiem straty dzięki możliwości gwarancji wykupu. W Mintos można inwestować w pożyczki: polskie, niemieckie, hiszpańskie i z 20 innych państw.

  Kto może inwestować?

  W Mintos mogą inwestować osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat oraz powinny posiadać konto bankowe na terenie Unii Europejskiej oraz rodzinne fundusze powiernicze, spółki osobowe, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i inne organizacje. Powinny posiadać również konto bankowe i muszą być zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej lub państw trzecich, które obecnie posiadają systemy AML/CFT równoważne do UE tak jak inwestorzy indywidualni.

  W platformie Mintos można inwestować w pożyczki:

  • z gwarancją wykupu
   •  pierwotny pożyczkodawca udzielił gwarancji wykupu, co oznacza, że jeśli spłata pożyczki jest opóźniona o więcej niż 60 dni, pierwotny pożyczkodawca odkupuje inwestycję do wartości nominalnej należności głównej i narosłych odsetek aż do dnia odkupu
  • bez gwarancji wykupu
   • inwestycja możne skutkować częściową lub całkowitą stratą kapitału

  Minimalna kwota inwestycji

  Na rynku wtórnym nie ma minimalnej kwoty inwestycji. Natomiast minimalna inwestycja w pojedynczą pożyczkę na rynku pierwotnym wynosi:

  • PLN 50
  • EUR 10
  • DKK 80
  • GEL 25
  • CZK 300
  • GBP 10
  • SEK 100
  • RON 50
  • RUB 700

  Moja strategia na Mintos

  Inwestuję w pożyczki z gwarancją wykupu oraz tylko w Polskie - póki co. Z czasem planuję to zmienić i dywersyfikować portfel. Każdemu zainteresowanemu proponuję aby wybierał gwarancję wykupu oraz pożyczki ze statusem "aktualny". Jednak kwestię jakie państwo pozostawiam do waszej dyspozycji lecz przy zagranicznych inwestycjach trzeba doliczyć jeszcze przewalutowanie. Nie narzekam gdyż obecnie roczny zwrot netto to 10.17% :ok:

  W jakie pożyczki można inwestować?

  • Pożyczki hipoteczne
  • Zabezpieczone pożyczki samochodowe
  • Faktoring
  • Pożyczki na działalność gospodarczą
  • Pożyczki krótkoterminowe
  • Pożyczki osobiste
  • Pożyczki rolne

  Weryfikacja pierwotnych pożyczkodawców

  Na rynku Mintos znajduje się wielu pierwotnych pożyczkodawców. Przed rozpoczęciem współpracy zespół ds. ryzyka poddaje każdy podmiot skrupulatnej ocenie. Mintos przeprowadza procedurę due diligence (należyta staranność) wobec potencjalnego pożyczkodawcy. Dokładnie analizują sprawozdania finansowe, jakość zarządzania, politykę oceny ryzyka, scoring kredytowy, portfel pożyczkowy i dokładność danych, dzięki czemu mają pewność, że pierwotny pożyczkodawca spełnia wysokie standardy. Po nawiązaniu współpracy stale monitorują pierwotnych pożyczkodawców pod kątem ryzyka.

  Ocena ryzyka pożyczek

  • Platforma współpracuje wyłącznie z firmami, które mają spójne modele scoringowe do oceny pożyczkobiorców i gdy to możliwe, wykorzystują dane ze źródeł zewnętrznych, takich jak instytucje badające zdolność kredytową;
  • W przypadku pożyczek hipotecznych i samochodowych pożyczkobiorcy wnoszą zabezpieczenie, którego można użyć do odzyskania środków w przypadku braku spłaty, co ogranicza ryzyko utraty kapitału;
  • W przypadku pożyczek na działalność gospodarczą stosowane są inne zabezpieczenia, takie jak zabezpieczenie osobiste (prawne zobowiązanie właściciela firmy do spłaty pożyczki z prywatnych środków, co oznacza, że w przypadku upadku firmy możliwa jest spłata zobowiązania).

   

  refer-a-friend-banner.png

  Program Partnerski Mintos

  Kto zarejestruje się z mojego linku polecającego to obydwoje dostajemy premię w wysokości 0,75% od zainwestowanej twojej kwoty. Premia w wysokości do 250 EUR zostanie naliczona od codziennego salda zainwestowanych środków. Oblicza się ją dla trzymiesięcznego okresu: 30, 60 oraz 90 dni od daty rejestracji, przy czym jest ona wypłacana w trzech ratach.

  "Na przykład, Daniel poleca Sarę, która zaczyna inwestować w pożyczki za pośrednictwem platformy Mintos. Po 30 dniach, średnie saldo zainwestowanych w tym okresie przez Sarę środków wynosi 4 000 EUR. Na rachunek inwestycyjny Daniela wpłacimy 0,75% z 4 000 EUR (30 EUR) i kolejne 30 EUR na rachunek inwestycyjny Sary. Odpowiednio, po 60 i 90 dniach, ponownie dokonamy przeglądu średniego salda zainwestowanych ‏środków i, w przypadku jego wzrostu, odpowiednio uznamy zarówno rachunek inwestycyjny Daniela, jak i Sary."

  Oferta jest ograniczona w czasie, tak więc przekaż swój kod i zacznij zarabiać już dziś!

  UWAGA! Aby otrzymać premię w wysokości 0,75% do maksymalnej kwoty 250 EUR za każdego poleconego przyjaciela, osoba, którą polecasz nie może być inwestorem, który jest już zarejestrowany na platformie Mintos.

   

   

   

  Przejdź do serwisu  Opinie użytkowników

  Jeśli chcesz dodać opinię, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  Ciamciaj

    

  Mniej więcej rok temu wrzuciłem małą sumę środków na Mintos. Inwestuje tylko w pożyczki z gwarancją serwisu. Zwrot jaki mam po roku to:

  image.png

  Nie wyciągałem jeszcze kasy, jest to drobna kwota i na funkcji autoreinvest daje się jej po prostu kręcić. 

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii
  DaaV

    

  @Harry jak Ci to tam idzie? Moi znajomi pakują w to niezłe sumy i polecają mocno, dlatego też się właśnie zastanawiam - wypłacałeś już? Jak z rozliczeniem?

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii
  Neonixos666

    

  WItam, od 9 miesięcy jestem na platformie Mintos, zapraszam na mój kanał który pierwszy w Polsce jest poświęcony inwestowaniu na platformie. 

   

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .